Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

ObFZ Levice - 6.liga, 22.kolo muži dňa 28.4. 2019

Sokol Starý Tekov - TJ Družstevník Nový Tekov 6:2 (1:0)

Zostava N. Tekov :

D. Vojtek – M, Drienovský,  M. Palic, A. Jančo, J. CHlpík – M. Havran, D. Molnár, T. Chlpík, P. Lojek- J. Kiss, L. Kurucz

Do hry zasiahli:  M. Mikuláš,  G. Torok, D. Nagy, S. Kanaloš

V Tekove sa hralo derby ako ,,bič“. Hostia zaspali úvod zápasu a prvých 20 minút  bolo v réžii domácich. Ich prevaha a tri šance však neboli korunované gólom. V 22 minúte sa  na hranici šestnástky uvoľnil Matej Havran, ale zákrok obrancu domácich posúdil rozhodca ako dovolený. V 28 minúte  kopali domáci prvú jedenástku v zápase a Jakub Jakubík sa nemýlil. V 29 minúte bol za komentár k jedenástke vylúčený kapitán mužstva Marcel Palic a naši hrali desiati. Od tohto momentu sme pridali. Aj keď domáci zvýšili v 50 minúte gólom J.D. Hostinského na 2:0 naši nezložili zbrane a v 55 minúte sa lopta po rohovom kope dostala k Dávidovi Molnárovi, ktorý z 18 metrov strelou z voleja dal gól v štýle ,,frajer na záver“. Domáci potom v 62 minúte gólom Adama Pašternáka  zvýšili na 3:1 a zdalo sa byť rozhodnuté. V 67 minúte napriahol k strele z 25 metrov Matej Havran a vrátil nám nádej na dramatický záver. Naši hrali v tejto fáze zápasu veľmi dobre a snažili sa o vyrovnanie. V 80 minúte  domáci  získali po pressingu  loptu a po centri do našej šestnástky kopali druhú jedenástku, ktorú premenil  Adrián Škorec a zvýšil na 4:2 pre domácich. V rozpätí 90 a 96 minúty  domáci dvomi gólmi Jaroslava Bagalu a Matúša Iskru zveľadili víťazstvo Starého Tekova na 6:2. Diváci na záver zápasu zatlieskali nielen obidvom mužstvám, ale aj rozhodcovi za ,,predvedený výkon“.

ObFZ Levice - 6.liga, 23.kolo muži dňa 5.5. 2019

TJ Družstevník Nový Tekov – TJ Družstevník Lok 7:0 (3:0)

D. Vojtek - R. Šipoš, A. Jančo,M. Drienovský,  J. CHlpík – M. Havran,  D. Molnár, T. Chlpík, P. Lojek – L. Kurucz, J. Kiss,

Do hry zasiahli: M. Mikuláš, G. Torok,  D. Nagy, H. Taňaši,

Lok pricestoval do Tekova iba z 10 hráčmi a tomu zodpovedal aj priebeh zápasu. Domáci sa dlhšie zahrievali a prvý gól zápasu padol až v 26 minúte. Rohový kop zahral Dávid Molnár a odrazenú loptu poslal strelou  po zemi do siete hostí Martin Drienovský. V 37 minúte dostal ,,uličku“ cez stred obrany Laci Kurucz a bolo 2:0. V 42 minúte sa  pohral s obranou hostí Matej Havran a krížnou strelou zvýšil na 3:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a domáci si vytvárali jednu šancu za druhou. V rozpätí medzi 55 a 60  minútou najskôr Matej Havran poslal výbornú loptu pre Petra Lojeka, ktorý zvýšil na 4:0 a o štyri minúty neskôr Matej Havran technickou strelou z hranice šestnástky upravil na 5:0. Potom sa dvomi peknými zákrokmi predstavil v bráne domácich odchovanec Stanislav Kanaloš. V 84 minúte poslal ligovú prihrávku za obranu hostí Henrich Taňaši a Daniel Nagy pohotovo preloboval brankára hostí. V 88 minúte zápasu sa k lopte dostal Peter Lojek a prízemnou strelou uzavrel skóre zápasu na 7:0. Výsledok zápasu je pre hostí prijateľný a vyššiemu víťazstvu Tekova zabránila iba bojovnosť hostí a výborný Rozsípal v ich  bráne.

ObFZ Levice - 6.liga, 24.kolo muži dňa 12.5. 2019

Júr nad Hronom - TJ Družstevník Nový Tekov 4:1 (2:0)

S. Kanaloš  – R. Šipoš,  A. Jančo, G. Torok, J. CHlpík – M. Havran, T. Chlpík, M. Tóth, P. Lojek - J. Kiss, L. Kurucz

Do hry zasiahli:  D. Molnár, M. Mikuláš

Domáci nastúpili na zápas s vedomím, že nutne potrebujú bodovať, ak chcú ešte zabojovať o zotrvanie v súťaži aj v budúcej sezóne. To sa prejavilo na ich hre od samého začiatku. Hrali s elánom a hosťujúcemu mužstvu boli vyrovnaným súperom. Prvú veľkú šancu zápasu mali hostia, keď hlavičku  Lojeka domáci brankár bravúrne vytlačil na roh. Jur postupne prevzal iniciatívu a v 27. minúte po skrumáži v 16-ke hostí J. Chlpík hlavičkoval do vlastnej siete, čím sa domáci ujali vedenia 1:0. Druhý gól padol v 38. minúte, strelcom bol M. Magda. Tomuto gólu však predchádzala jednoznačná ruka jedného z domácich hráčov, ktorú si  rozhodcovia zápasu „nepochopiteľne“ nevšimli. Hostia do druhého polčasu prestriedali s úmyslom otočiť vývoj stretnutia. Tento zámer im však v 53. minúte prekazil svojim druhým gólom M. Magda, ktorý skóroval po nájazde na brankára po obrovskej chybe hosťujúcej obrany. Tekovčania sa nevzdávali a o 3 minúty P. Lojek z hranice 16-ky znížil na 3:1. Hostia vyvinuli na domácich mierny tlak, vytvorili si niekoľko šancí, ale domáci brankár dobre zachytal. Jurčania hrozili hlavne z protiútokov a v 75. minúte svojim tretím gólom vytrestal Tekovčanov M. Magda.  Zápas bol v niektorých fázach  zbytočne nervózny a konečný rezultát 4:1 je pre domácich zaslúžený, ale pre Tekovčanov krutý.

ObFZ Levice - 6.liga, 23.kolo muži dňa 19.5. 2019

TJ Družstevník Nový Tekov – Želiezovce 1:4  (0:2)

S. Kanaloš - R. Šipoš, A. Jančo, M. Palic,  T. CHlpík – M. Havran, D. Molnár, M. Tóth,  P. Lojek– L. Kurucz, H. Taňaši

Do hry zasiahli: M. Mikuláš, G. Torok,  D. Nagy

Hostia sa ujali vedenia už v 9 minúte, keď center Milana Dobiáša z pravej strany našiel Tomáša Číka a ten z 5 metrov otvoril skóre zápasu. V 12 minúte sa k sólu z polovice ihriska nadýchol Dávid Molnár, ale jeho strela z 16 metrov letela nad. Potom nás viacej krát podržal svojimi zákrokmi výborný Stanislav Kanaloš. V 39 minúte sa zopakovala spolupráca Dobiáša s Číkom, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase. Do druhého polčasu vstúpili domáci aktívne a v 47 minúte zachraňoval Straňák na bránkovej čiare. V 52 minúte strela Mateja Havrana letela tesne vedľa ľavej tyče brány hostí. V 56 minúte kopal  jedenástku Mário Herceg a bolo rozhodnuté. V 76 minúte zvýšil na 0:4 Zoltán Nagy. Čestný úspech domácich strelil v 78 minúte Matej Mikuláš.

ObFZ Levice - 6. liga, 29. kolo muži dňa 9.6. 2019

Nová Dedina - TJ Družstevník Nový Tekov 2:3 (0:2)

• Kanaloš – M. Drienovský, M. Palic, M. Mikuláš – M. Havran, A. Jančo, D. Molnár, T. Chlpík, P. Lojek – D. Nagy, J. Kiss

Do hry zasiahli: J. Chlpík, L. Kurucz,  H. Taňaši, M. Tóth

Za tropickej horúčavy sa hral v Novej Dedine pekný futbal. Naši sa mohli ujať vedenia už v 3. minúte, ale únik Jozefa Kissa sa neskončil gólom. V 8. minúte sa po faule v šestnástke domácich  kopala jedenástka, ktorú Jozef Kiss bezpečne premenil. V 45. minúte sa ešte raz presadil Jozef Kiss a Tekov išiel do kabín s dvojgólovým náskokom. Aj úvod druhého polčasu patril Tekovu a jeho dobre fungujúca obrana nepúšťala domácich do šancí, a  hrozili z protiútokov. V 75. minúte sa ofsajdovej pasci vyhol Henrich Taňaši, ktorý obišiel brankára domácich a Dávid Molnár zakončoval do opustenej brány. Potom Tekovčania poľavili a Ján Salai dvomi gólmi v 78. a 88. minúte zdramatizoval záver zápasu. Naši si však už víťazstvo nenechali zobrať a zaslúžene si odnášajú z Novej Dediny všetky body.

ObFZ Levice - 6. liga, 30. kolo muži dňa 16.6. 2019

TJ Družstevník Nový Tekov – OFK Žemberovce 4:0 (2:0)

S. Kanaloš – M. Drienovský,  M. Palic,  J. Chlpík –D. Molnár, M. Tóth, T. Chlpík,  P. Lojek,  – L. Kurucz, J. Kiss

Do hry zasiahli: M. Havran, G. Torok,  H. Taňaši, M. Mikuláš,

Domáci mohli v prípade víťazstva v poslednom zápase sezóny preskočiť v tabuľke  nielen hostí, ale aj ďalšie  tímy. Aj keď úvodný tlak nepriniesol gól, vytrvalo išli za svojim cieľom. V 37. minúte predĺžil Marek Tóth prihrávku na Petra Lojeka a ten pomedzi nohy  brankára hostí otvoril skóre zápasu. V 41. minúte si loptu napriahol na hranici šestnástky k strele Peter Lojek a ten strelou k tyči zvýšil na 2:0. Aj druhý polčas patril domácim. V 56. minúte vystrelil z 20 metrov Matej Havran a jeho nie práve najprudšia strela prešla na prekvapenie všetkých do siete hostí. V 83. minúte si to Matej Havran vyskúšal ešte raz a jeho technická strela uzavrela skóre zápasu. Víťazstvo Tekova je zaslúžené a hostí od väčšej prehry zachránili iba nevyužité šance domácich. Naši tak skončili na peknom  piatom mieste v ObFZ Levice v sezóne 2018/2019. Na záver by som im chcel zablahoželať k tomuto peknému umiestneniu a poďakovať sa hráčom, celému realizačnému tímu, našim fanúšikom, ale hlavne Obci Nový Tekov za vytvorené podmienky pre rozvoj futbalu v našej obci.

dnes je: 22.7.2019

meniny má: Magdaléna