Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Základné informácie

Základné info o obci                                                                                               

  Obec Nový Tekov sa nachádza v levickom okrese, ktorý spadá do Nitrianskeho kraja. Tiahne sa pozdĺž pravého brehu rieky Hron v nadmorskej výške od 160-tich metrov do 350 m na morom. Jeho celková výmera 2970 ha. Najvyšším kopcom je Veľká Vápenná. Súčasťou obce sú takisto časti Marušová, Šándorhalma a Podvinica.

   Obec obýva 835 obyvateľov. K občianskej vybavenosti obce patria potraviny, reštaurácia s agroturistickým komplexom, fitness centrum, pošta, obecná knižnica,materská škôlka zo školskou jedálňou v ktorej sa stravujú aj dôchodcovia.

Miestna turistická atrakcia bola kompa, ktorá spájala našu obec s obcou Starý Tekov cez rieku Hron, dnes je to už moderný jednosmerný most.

  V celej obci je zriadený vodovod. Obec je takisto splynofikovaná a je zriadená nová kanalizácia za pomoci eurofondov a vlastných prostriedkov obce.

   Chotár patrí do teplej, mierne suchej oblasti. Priemerná ročná teplota je 9,5°C, januárová 2,2°C s júlová 20°C. Teda najteplejší mesiac je júl a najchladnejší je január. Priemerná letná teplota je 16,2°C.

   Priemerne spadne ročne 628 mm zrážok, z toho v letných mesiacoch 350 mm a v zimných 278 mm. Snehová  pokrývka s priemernou vrstvou 20 cm sa udrží niečo vyše 40 dní.

 


 

dnes je: 24.5.2019

meniny má: Ela

Oznamy do mobilu

Ako správne separovať ?

Obec Nový Tekov okrem oficiálnej stránky obce inú webovú stránku nepoužíva

webygroup
ÚvodÚvodná stránka